Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyMobilní aplikace Tepláren Brno mapuje venkovní teploty v každém koutě města

Mobilní aplikace Tepláren Brno mapuje venkovní teploty v každém koutě města

Nejen aktuální venkovní teplotu v každé z brněnských městských částí, ale také doporučení jak úsporně hospodařit s energiemi v daném ročním období přináší nová mobilní aplikace Teplota v Brně. Pro zájemce ji připravily Teplárny Brno a do telefonů si ji lze stáhnout zdarma.

Teplárny Brno mají na svých objektech instalovanou unikátní soustavu teploměrů, jejichž údaje dlouhodobě sledují. Kromě okamžité teploty tak mají k dispozici i denní grafy jejich vývoje v jednotlivých městských částech či meziroční srovnání. Informace dosud zveřejňovaly na svých webových stránkách teplarny.cz a protože o ně byl značný zájem, rozhodly se je zpřístupnit i prostřednictvím mobilů, v první fázi s operačním systémem iOS.

Na rozdíl od jiných podobných aplikací Teplota v Brně nesdělí uživateli jen momentální stav přímo v jeho okolí, ale umožní i porovnání údajů například mezi různými městskými částmi nebo zpětně v čase. Poradí také, jak třeba rozmístit nábytek, aby zbytečně nebránil proudění teplého vzduchu, jaká je ideální teplota v místnostech bytu či kanceláři, nebo při kolika stupních je nejlepší skladovat doma potraviny.

Firma Teplárny Brno dodává v moravské metropoli teplo a elektřinu do více než devadesáti tisíc domácností.

[appbox appstore id919949349]

3 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře