Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyMobilní aplikace roku 2017: vítězí Smart Banka od Monety

Mobilní aplikace roku 2017: vítězí Smart Banka od Monety

Skončil další ročník ankety Mobilní aplikace roku 2017 a my známe vítěze všech kategorií. Absolutním vítězem ankety se stala aplikace Smart Banka. Kromě nejvyššího ocenění, které získává aplikace s největším počtem hlasů, její tvůrci získali ještě další ocenění, a to v kategorii Klientský servis. Bodovaly i aplikace Stream.cz či Nevolejte.cz.

Slavností vyhlášení ankety Mobilní aplikace roku 2017 proběhlo 14. června v podvečer v rámci setkání COMMUNICATION WEDNESDAY v prostorách Royalu v Praze. Nezávislá podnikatelská síť TUESDAY Business Network tuto anketu pořádá již posedmé. Cílem je vybrat a ocenit ty nejlepší české a slovenské aplikace pro mobilní telefony v 10 kategoriích.

Široká veřejnost mohla od 1. do 29. března nominovat jakoukoli českou či slovenskou mobilní aplikaci. Z nominovaných projektů vzešlo celkem 131 finalistů, kteří byli následně rozděleni do jednotlivých kategorií. Od 18. dubna do 22. května probíhalo hlasování, ve kterém veřejnost rozhodla o vítězích.

Největší počet hlasů získala aplikace Smart Banka z dílny MONETA Money Bank. Stala se absolutním vítězem ankety a zároveň získala i ocenění v kategorii Klientský servis.

Kromě toho byly letos uděleny dvě speciální ocenění. Aplikace Nevolejte.cz se stala nejpřístupnější aplikací pro handicapované uživatele a získala cenu Blind Friendly. Nevolejte.cz zároveň obsadila první místo i v kategorii Aplikace pro lepší svět. Druhé speciální ocenění a titul nejlepší UX aplikace, který uděluje agentura Dobrý web, získala aplikace Stream.cz. Ta obsadila i první místo v kategorii Média.

Výsledky ankety

Aplikace pro lepší svět – Nevolejte.cz (Sdružení ochrany před obtěžováním po telefonu)
E-commerce aplikace – cz (DameJidlo.cz)
Hry – FoldSwallow (Antonin Hlavinka)
Klientský servis – Smart Banka (MONETA Money Bank)
Média – Stream.cz (Seznam.cz, a.s.)
Novinka roku – Bez Andreje (Martin Vytrhlík)
Životní styl – Visa Portmonka (MAFRA, a.s.)
Mobilní aplikace roku 2017 ­ (absolutní vítěz) – Smart Banka (MONETA Money Bank)

Speciální ocenění

Nejlepší UX aplikace – Stream.cz (cz, a.s.)
Nejpřístupnější aplikace – Nevolejte.cz (Sdružení ochrany před obtěžováním po telefonu)

Kompletní výsledky ankety Mobilní aplikace roku 2017 naleznete zde.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře