Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyMobilní aplikace Dôvera od Cleverlance zabodovala v soutěži ITAPA 2013

Mobilní aplikace Dôvera od Cleverlance zabodovala v soutěži ITAPA 2013

Mobilní aplikace Dôvera se umístila na druhém místě v kategorii Nové služby v rámci prestižní soutěže Cena ITAPA 2013. Současně získala také speciální cenu eFocus za nejlepší digitální zpracování. A neunikla ani pozornosti široké veřejnosti, která jí přidělila druhé místo v kategorii Cena publika 2013.

Jako jediná získala aplikace Dôvera tři ocenění najednou. Ze slavnostního vyhlášení si všechny výše zmíněné ceny odnesli vždy zdravotní pojišťovna jako provozovatel a společnost Cleverlance Slovakia jako dodavatel inovativního řešení.

„Jsem velmi rád, že si této převratné novinky všimla odborná komise soutěže ITAPA a že nás ocenila Výborně si vedle aplikace Dôvera i v hodnocení veřejnosti. Velkou zásluhu na ocenění má především vedení pojišťovny, které podpořilo původní myšlenku a s námi do realizace šlo. Současně je to i vyznamenání pro naše specialisty, kteří celé řešení s vysokým nasazením uvedli v život. Děkujeme,“ uvedl Milan Mitošinka, vedoucí týmu mobilních řešení v Cleverlance.

Dovera_r

Díky mobilní aplikaci Dôvera pojištěnec získá například přístup ke své zdravotní kartě, k výkazu zdravotní péče, k údajům o své krevní skupině, či k seznamu odběrných míst pro darování krve. Aplikace uživateli také umožňuje naplánovat si preventivní prohlídky nebo očkování a prostřednictvím push notifikace mu tyto prohlídky připomene.

Velmi užitečnou funkcí je takzvané SOS tlačítko. Při jeho aktivaci se zobrazí pojištěnci mapa, kde je nejbližší zdravotnické středisko a lékárna, číslo záchranné služby, případně telefon na blízkou osobu. Pokud funkci SOS aktivuje na mobilu pojištěnce záchranná zdravotnická služba, zjistí poté o pojištěnci nejdůležitější údaje (pravidelně užívané léky, krevní skupina), které jsou nezbytné pro záchranu života.

Aplikace je přístupná zdarma, ale pouze pojištěnci zdravotní pojišťovny Dôvera mohou využívat všechny její funkce. Ve vývoji je momentálně i verze pro platformu Android .

Dovera2_r

[appbox appstore id700693301]

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře