Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyMobil pro prvňáčka? Třetina českých rodičů není proti

Mobil pro prvňáčka? Třetina českých rodičů není proti

Začátek školního roku je pro rodiče dobrým důvodem proč pořídit školákům nový mobilní telefon. Koupi mobilu při této příležitosti zvažuje 46 procent z nich. Nejpádnějším důvodem pro pořízení mobilu dítěti je bezpečnost: 91 procent respondentů vítá možnost být s dítětem v kontaktu, 73 procent pak možnost, že si dítě může zavolat o pomoc.

Třetím, ale ne už tak zásadním důvodem, je motivace k lepším studijním výsledkům (16 procent) a fakt, že mobil má většina spolužáků (14 procent). Vyplývá to z průzkumu, který pro O2 realizovala agentura Data Collect.

Třetina lidí si myslí, že by děti měly už při nástupu do první třídy mít vlastní mobilní telefon. Nejvíce (48 procent) pak mobil pro prvňáčka propagují obyvatelé nejmenších obcí do 500 obyvatel.

Při výběru mobilního telefonu pro dítě jsou nejdůležitějšími kritérii jeho cena (78 procent) a technické parametry (57 procent). Čtvrtina respondentů řeší také operační systém, 16 procent značku a 12 procent design.

To, že koupě mobilního telefonu je v řadě rodin před začátkem školního roku aktuální téma, potvrzují také prodejní statistiky operátora O2. „Během předposledního prázdninového týdne jsme na našich prodejnách a e-shopu prodali zatím nejvíce telefonů v letošním roce,“ popisuje Jindřich Fremuth, ředitel divize Rezidentních zákazníků v O2.

Statistiky operátora ukazují, že na odbyt jdou čím dál více chytré telefony. Zatímco v lednu se na prodejních výsledcích podílely 72 procenty, v červenci už to bylo 88 procent. Všechny zároveň podporují nejrychlejší internet LTE.

Na nárůstu prodaných telefonů u O2 se podílí i recyklační bonus (více v článku zde), v rámci kterého O2 za funkční starší přístroj slevuje nový telefon s podporou LTE značky Samsung nebo Microsoft. Většina lidí přináší dotykový telefon, který snižuje cenu nového telefonu o tisíc korun, menší část pak tlačítkový přístroj, za který získají bonus pětistovku.

grafZdroj: O2TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře