Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyMladoboleslavská Škodovka zakázala zaměstnancům honit Pokémony, má strach ze špionáže

Mladoboleslavská Škodovka zakázala zaměstnancům honit Pokémony, má strach ze špionáže

Automobilka Škoda Auto zakázala svým zaměstnancům mobilní hru Pokémon Go. Důvodem jsou obavy z průmyslové špionáže, úrazů či spotřebě dat ve služebních telefonech. Opatření se týká závodů v Mladé Boleslavi, Vrchlabí i Kvasinách.

Škodovka zákazem následuje svou mateřskou automobilku Volkswagen. Ta svých 70 tisíc pracovníků o zákazu používání oblíbené aplikace na pozemcích společnosti informovala minulý týden.

Na prvním místě Škoda Auto ve výčtu rizik uvádí průmyslovou špionáž. Hra Pokémon Go totiž funguje na principu takzvané rozšířené reality: virtuální příšerky zasazuje do skutečného prostředí, které snímá fotoaparát zabudovaná v mobilu. Obavy má firma také se sdílení geolokačních údajů třetími stranami, ze zvýšeného přenosu dat ve služebních telefonech a jejich množné nákazy malwarem či zvýšeného rizika pracovních i dopravních nehod.

5959

foto: idnes.cz

Zdroj: idnes

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře