Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyMinecraft pro Windows Phone se blíží. Poběží i na mobilech s 512...

Minecraft pro Windows Phone se blíží. Poběží i na mobilech s 512 MB RAM

Microsoft v polovině září koupil herní studio Mojang za neuvěřitelné 2,5 miliardy dolarů (takřka 53,4 miliardy Kč) a byla jen otázka času, kdy se dočkáme oficiálního oznámení, že Minecraft bude dostupný i pro systém Windows Phone. Ta správná chvíle nastala v uplynulých hodinách.

„Ano, Minecraft: Pocket Edition se blíží pro Windows Phone!,“ potvrdil na svém Twitteru šéf vývoje Jens Bergensten. „Port už funguje, ale je před námi ještě spousta práce.,“ dodal. Dobrou zprávou je, že hra by měla fungovat i na slabších přístrojích jen s 512 MB operační paměti. Jeden z vývojářů, Tommaso Chechhi, ji totiž testuje na Lumii 635.

Minecraft je hra v kostičkové grafice, kde si hráč musí nasbírat materiál na stavbu obydlí a výrobu nástrojů, aby se tak chránil proti nočním příšerám. Mojang od uvedení na trh v roce 2009 prodal více než 50 milionů kopií této hry.

Mobilní verze Minecraftu, takzvaná Pocket Edition, vyšla v Google Play a App Store během roku 2011. V dubnu měla hra pro Android a iPhone na kontě přes 21 milionů prodaných kopií.

Minecraft-para-Windows-Phone

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře