Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyMinecraft už překonal hranici 100 milionů prodaných kopií

Minecraft už překonal hranici 100 milionů prodaných kopií

Minecraft je hra, kde si hráč musí nasbírat materiál na stavbu obydlí a výrobu nástrojů, aby se tak ochránil proti nočním příšerám. Mojang od jejího uvedení na trh v roce 2009 prodal již více než 100 milionů kopií. Firma o tom informovala na oficiálních webových stránkách.

Nejpopulárnější je Minecraft v Číně, kde bylo celkem prodáno 1 382 323 332 kopií. Následují další lidnaté státy: Indie, Spojené státy a Indonésie. Není také bez zajímavosti, že 4 kopie hry se prodaly na Antarktidě. Měsíčně se do kostičkového fenoménu ponoří přes 40 milionů lidí.

K největším tahákům hry patří jednoduchost a volnost v budování vlastního světa. Vedle počítačů je Minecraft navíc dostupný také pro konzole a mobily s Androidem a iOS, kde se mu také velmi daří.

V úspěch titulu však původně nevěřil ani jeho autor, který se nejprve obával opustit tradiční zaměstnání. Spočítal si však, že mu stačí prodat dvacet kopií denně, aby se mu jeho rozhodnutí vyplatilo.

V roce 2014 švédskou firmu Mojang koupila americká softwarová společnost Microsoft, která ji převzala za 2,5 miliardy dolarů (takřka 53,4 miliardy Kč). Po finalizaci dohody autor Minecraftu Markus Persson studio Mojang opustil.

551

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře