Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyMiliarda na dosah! WhatsApp používá měsíčně už 800 milionů uživatelů

Miliarda na dosah! WhatsApp používá měsíčně už 800 milionů uživatelů

Aplikace pro mobilní komunikaci mezi chytrými telefony, kterou loni koupil Facebook, má již přes 800 milionů měsíčních aktivních uživatelů. Prozradil to spoluzakladatel společnosti WhatsApp a její šéf Jan Koum.

V srpnu loňského roku WhatsApp používalo měsíčně ke komunikaci 600 milionů lidí. Letos v lednu uživatelská základna dosáhla 700 milionů uživatelů a teď firma hlásí 800 milionů aktivních účtů. Růst to v žádném případě není pomalý a je pravděpodobné, že ještě před koncem roku se podaří naplnit vizi Marka Zuckerberga, který se při akvizici vyjádřil, že cílem je získat miliardu uživatelů.

Kategorie takzvaných messengerů je velmi pestrá, žádný z nich však není tak rozšířený jako WhatsApp. Aplikace umožňuje lidem posílat textové zprávy mezi mobily nejrůznějších značek prostřednictvím připojení přes internet a vyhnout se tak poplatkům účtovaným mobilními operátory.

Do mobilů si ji můžete stáhnout zdarma a bezplatný je i první rok používání. V dalším roce je třeba zaplatit symbolické předplatné ve výši 0,99 dolaru.

[appbox googleplay com.whatsapp]

[appbox appstore id310633997]

403553-whatsapp-653x367Zdroj: WSJ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře