Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyMicrosoftu se daří! Vykázal tržby 24,5 miliard dolarů

Microsoftu se daří! Vykázal tržby 24,5 miliard dolarů

Společnosti Microsoft vzrostl v prvním fiskálním čtvrtletí čistý zisk o 16 % na 6,58 miliardy dolarů. Výsledky překonaly očekávání analytiků díky silné poptávce po cloudových službách. Příjmy se za tři měsíce do konce září zvýšily meziročně o 12 % na 24,54 miliardy dolarů. Firma to uvedla v tiskovém prohlášení.

Nejvíce má na svědomí divize počítačů (9,4 miliardy). Byznysová divize zaznamenala 8,2 miliardy, cloudové služby pak 6,92 miliardy.  Šéf Microsoftu Satya Nadella uvedl, že výsledky reflektují rostoucí zájem o inovace napříč uživatelskou základnou a vyjádřil potěšení nad tím, že si zákazníci vybírají Microsoft coby partnera pro digitální transformaci.

Hodnota americké softwarové společnosti se nyní blíží 630 miliardám dolarů a je nejvyšší v historii firmy, dokonce vyšší než v roce 1999, kdy vrcholila bublina na trhu akcií technologických podniků.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře