Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyMicrosoft zaznamenal skvělé hospodářské výsledky. Těžil ze zájmu o cloudové služby

Microsoft zaznamenal skvělé hospodářské výsledky. Těžil ze zájmu o cloudové služby

Čistý zisk Microsoftu dosáhl v minulém čtvrtletí 7,7 miliardy dolarů, za celý finanční rok pak téměř 26 miliard. Firmě se daří díky cloudovým službám, například příjmy z platformy Azure, která konkuruje Amazonu, se meziročně zdvojnásobily.

Microsoft zaznamenal další úspěšné čtvrtletí. Dokládají to poslední finanční výsledky. Příjmy podniku dosáhly 24,7 miliardy dolarů, což znamená meziroční nárůst o 9,1 procenta. Čistý zisk byl 7,7 miliardy, což znamená meziročně nárůst o 40 procent.

Šéf Microsoftu Satya Nadella v tiskovém prohlášení uvedl, že se o růst postaraly především inovace napříč cloudovým potfoliem. Platformy Office 365, Dynamics 365 nebo Azure vykázaly silné dvouciferné zlepšení. Divizi Intelligent Cloud, která zahrnuje platformu Azure a produkty Windows Server, vzrostly ve čtvrtletí příjmy o 11 procent na 7,4 miliardy dolarů.

Microsoft dodal, že příjmy Azure meziročně stouply o 97 procent, bližší číslo však neupřesnil. Příjmy divize Productivity and Business Processes, která zahrnuje LinkedIn a software Office 365, vzrostly o 21 procent.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře