Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyMicrosoft propustí 18 tisíc zaměstnanců a skončí s Androidem

Microsoft propustí 18 tisíc zaměstnanců a skončí s Androidem

Americká počítačová společnost Microsoft zruší během nadcházejícího roku až 18 tisíc míst. O práci přijdou hlavně zaměstnanci před časem odkoupené Nokie. Propouštění se dotkne v menší míře také dalších divizí. Firma to oznámila ve čtvrtečním sdělení.

Šéf Microsoftu Satya Nadella vysvětluje, že propouštění pomůže zjednodušit strukturu firmy a snížit počet manažerů tak, aby se zrychlily toky informací a rozhodovací procesy.

Bude se jednat o největší propouštění v historii Microsoftu, o práci přijde 14 procent zaměstnanců. Dohromady jich má teď firma 127 tisíc, což je mnohem více než její konkurenti Apple a Google. V roce 2009 Steve Ballmer zrušil 5 800 pracovních míst.

Ve zprávě Microsoftu dále stojí, že bude ukončen vývoj a výroba smartphonů řady X, které běžely na upraveném Androidu. Jejich pozici zaujmou nové modely s Windows Phone.

microsoft-to-cut-18000-jobs

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře