Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyMicrosoft příští měsíc definitivně pohřbí Windows Vista

Microsoft příští měsíc definitivně pohřbí Windows Vista

Společnost Microsoft již příští měsíc ukončí rozšířenou podporu pro Windows Vista, poté už pro tuto platformu nebudou vycházet žádné aktualizace ani opravy. Uživatelé by tak s ohledem na možná rizika měli začít používat jiný systém.

Visty přišly o tzv. mainstreamovou podporu již v roce 2012. Od té doby pro ně vycházely už jen velmi důležité aktualizace, tedy především ty týkající se zabezpečení. Bezpečnostní aktualizace budou vydávány do konce rozšířené podpory, tedy do 11. dubna. Po tomto datu majitele strojů s Vistami čeká stejný osud jako dříve uživatele „xpéček“.

Jak už jsme uvedli v našem starším článku, ukončení podpory pro Visty bude mít vliv pouze na malé procento lidí. Podle statistik serveru NetMarketShare.com je podíl tohoto operačního systému mezi lidmi zanedbatelný – momentálně činí jen 0,78 procenta.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře