Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyMicrosoft představil klávesnici pro chytré hodinky, uživatele nutí čmárat po displeji

Microsoft představil klávesnici pro chytré hodinky, uživatele nutí čmárat po displeji

Společnost Microsoft se čím dál víc orientuje na platformu Android a jejímu zájmu neunikl ani systém Android Wear, který pohání chytré hodinky. Důkazem je právě představený prototyp klávesnice Analog Keyboard, která přináší nezvyklý způsob zadávání textu.

Microsoft vsadil u své prvotiny pro Android Wear na metodu rozpoznávání rukou psaného písma. Na displeji hodinek píšete znaky a skládáte z nich jednotlivá slova. Takovéto zadávání textu je samozřejmě velmi zdlouhavé a dokážeme si představit situace, kdy by bylo lepší, aby uživatel vytáhl z kapsy telefon a odpověděl běžným způsobem.

Předfinální verze Analog Keyboard podporuje jen Moto 360 a všechny hodinky se čtvercovým displejem a rozlišením 320 × 320 pixelů.

Kdo si chce nefinální software vyzkoušet na vlastním zápěstí, má možnost, ale ať postupuje podle pokynů uvedených zde. Za případné komplikace, které mohou během instalace vzniknout, autor ani redakce neručí.

Zdroj: TheVerge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře