Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyMicrosoft mlží. Tak běží Windows 10 na 700 milionech zařízení nebo ne?

Microsoft mlží. Tak běží Windows 10 na 700 milionech zařízení nebo ne?

V květnu na konferenci Build se Microsoft pochlubil, že jeho operační systém Windows 10 již běží na 700 milionech zařízení. Od té doby oběhly tři měsíce a tak je poměrně překvapivé, když šéf amerického softwarového gigantu Satya Nadella tento týden uvedl, že desítky na metu 700 milionů přístrojů stále ještě nedosáhly.

Největšího boomu se Windows 10 dočkaly prakticky ihned po odstartování prodeje. Microsoft je totiž nabídnul pro majitele starších verzí operačního systému jako bezplatnou aktualizaci, avšak pouze po dobu 12 měsíců. Možnost přechodu zadarmo byla ukončena předloni v srpnu.

700 milionů měsíčně aktivních uživatelů je pěkné číslo, výrazně však zaostává za původním cílem Microsoftu. Ten se při uvedení desítek totiž kasal, že do tří let poběží novinka na miliardě zařízení.

K uvolnění Windows 10 mezi širokou veřejnost došlo 29. července 2015 a jen během prvních 24 hodin na novou distribuci přešlo 14 milionů počítačů.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře