Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyMicrosoft a Facebook vybudují kabelové spojení přes Atlantik

Microsoft a Facebook vybudují kabelové spojení přes Atlantik

Kvůli rostoucí poptávce po vysokorychlostních internetových službách technologické společnosti Microsoft a Facebook společně vybudují nové vysokokapacitní kabelové spojení přes Atlantský oceán.

Práce na výstavbě kabelového spojení s názvem MAREA mají být zahájeny v srpnu a dokončeny v říjnu příštího roku. Počáteční kapacita 6 600 kilometrů dlouhého kabelu bude 160 terabitů za sekundu. Poskytovatelem internetového připojení bude firma Telxius,  která patří do španělské telekomunikační skupiny Telefónica.

Podobné vysokorychlostní spojení pro rychle rostoucí provoz na internetu se připravuje i přes Tichý oceán. Google se před dvěma lety dohodl s pěti asijskými firmami na výstavbě a provozování kabelové sítě mezi USA a Japonskem. Investice do tohoto projektu se odhaduje na zhruba 300 milionů dolarů (7,3 miliardy Kč).

2

Zdroj: The Verge

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře