Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyMicrosoft a Nokia investují 18 milionů euro do programu pro vývoj na...

Microsoft a Nokia investují 18 milionů euro do programu pro vývoj na WP7

Společnosti Microsoft a Nokia dnes oznámily, že hodlají v příštích měsících investovat 18 milionů euro do projektu, který pomůže programátorům s vývojem aplikací pro mobilní platformu Windows Phone 7, vyplývá to ze zprávy serveru The Verge.

Program bude spuštěn v květnu letošního roku, přičemž ho má zastřešovat univerzita v Aalto ve Finsku. Microsoft doufá, že tímto krokem k Windows Phone přiláká další vývojáře.

K dnešnímu dni se v Marketplace, internetovém obchodě s aplikacemi, nachází přes 70 000 položek. Některé populární aplikace a hry ale stále chybí. Namátkou nejnovější pokračování naštvaných ptáků s podtitulem Space nebo populární ?mrvítko? Instagram, o kterém se v těchto dnech hovoří hlavně v souvislosti s verzí pro Android.

Pro velká studia platforma WP7 zatím není zajímavá, dá se ale očekávat, že jakmile vzroste její zastoupení na trhu, svůj dosavadní přístup změní.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře