Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkymHealth aplikace Dôvera po ruke si díky Cleverlance už rozumí i s...

mHealth aplikace Dôvera po ruke si díky Cleverlance už rozumí i s Androidem

Na podzim loňského roku představila největší soukromá zdravotní pojišťovna na Slovensku Dôvera stejnojmennou mobilní aplikaci pro platformu iOS, nyní je k dispozici na Google Play i verze pro Android. Oba klienty vyvíjela společnost Cleverlance Enterprise Solutions.

Pojištěnec díky této mobilní aplikaci získá například přístup ke své zdravotní dokumentaci, k výkazu zdravotní péče a k běžnému i evropskému průkazu pojištěnce. Geolokalizace uživateli zobrazí a ukáže cestu k nejbližší otevřené lékárně v kteroukoli denní i noční hodinu nebo vyhledá nejbližší lékařskou pohotovostní službu.

Pokud je uživatel fanouškem projektu Mojakrvnaskupina, notifikace ho upozorní na potřebu darování krve právě jeho krevní skupiny a nasměruje ho k nejbližšímu odběrnému místu pro darování krve. Aplikace také umožní naplánovat si preventivní prohlídky nebo očkování a prostřednictvím push notifikace mu tyto prohlídky připomene. Velmi užitečnou funkcí je potom takzvané SOS tlačítko, které je možné použít v případě zdravotní nouze.

„Jsme rádi, že rodina pojištěnců, kteří mohou využít naši aplikaci, se rozrostla právě o početnou skupinu příznivců platformy Android. Mohou se tak i oni přesvědčit, zda rozhodnutí poroty i veřejnosti v prestižní soutěži Cena ITAPA 2013 bylo správné,“ říká Martin Kultan, generální ředitel zdravotní pojišťovny Dôvera.

Aplikace je přístupná zadarmo, ale pouze pojištěnci zdravotní pojišťovny Dôvera mohou využívat všechny její funkce.

[appbox googleplay com.cleverlance.dovera.mp]

[appbox appstore id700693301]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře