Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyMezi nejlákavější místa v Česku patří Máchovo jezero a Lipno

Mezi nejlákavější místa v Česku patří Máchovo jezero a Lipno

Jak ukazují data turistické aplikace Mapy.cz, Máchovo jezero je nejzobrazovanějším místem v Česku za uplynulý rok. Pozornost lidí si však získaly i další vodní plochy, hned na druhém místě je přehrada Lipno, v top patnáctce se umístily i Vranov a Orlík.

Že si Češi nevystačí jen s cestováním po republice, potvrzuje i třetí příčka ve vyhledávání, kterou obsadilo Letiště Václava Havla. „V Česku však lidé upřednostňují tradiční turistické cíle. Oblíbené jsou jako každoročně hrady, nejvyhledávanější vloni byly Kost, Houska a Kašperk, stálicí jsou také propast Macocha, Prachovské skály či Pravčická brána. Každý ze zmíněných cílů lidé vloni zadali do aplikace Mapy.cz přibližně 50 000 krát,“ říká Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz.

V top 15 nejlákavějších míst se drží také hory, především Praděd, Sněžka a Říp. Z loňského žebříčku naopak vypadl jeden z nejvyhledávanějších cílů roku předchozího, a to tehdy hojně diskutovaný pražský tunel Blanka. V hlavním městě tak vloni nejatraktivnějším místem zůstala pražská ZOO.

Službu Mapy.cz sprostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu denně využije přes milion lidí.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře