Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyMeteoMapy: Mějte bouřky na iPhonu a Androidu pod palcem

MeteoMapy: Mějte bouřky na iPhonu a Androidu pod palcem

Aplikace přináší řadu zajímavých funkcí. Zobrazí nejen aktuální srážky, ale i jejich předpověď na následující hodinu. Poznáte tak, kde aktuálně prší nebo sněží. Z obchodů App Store a Google Play si MeteoMapy můžete stáhnout zdarma.

MeteoMapy zobrazí na mapce aktuální srážky nad Českem a Německem s přesností až 1 km. Nechybí ani předpověď jejich vývoje na následující hodinu (dostupné u českého radaru). Přesně tak poznáte, kdy přeháňka dorazí přímo do vašeho města. Radarové snímky Česka poskytuje ČHMÚ a snímky Německa poskytuje DWD.

Na mapě jsou dostupné údaje z více než 100 meteorologických stanic, které zaznamenávají teplotu, vítr, srážky ale i vlhkost nebo tlak vzduchu. U každé stanice je v grafu uveden i vývoj teploty. V případě bouřek aplikace zobrazí i místa, kde uhodil blesk. Na základě radarového snímku potom poznáte, jak se bude bouřka nadále vyvíjet.

MeteoMapy umožňují zasílat také informace o počasí ve vaší lokalitě. Pokud se u vás vyskytuje například silná bouřka, stačí vytvořit hlášení o počasí, které si následně přečtou stovky lidí. Přidat můžete aktuální fotografii či popis počasí.

Ostatní tak varujete před nepříznivým počasím, které panuje ve vašem městě a pravděpodobně zasáhne i další.

[appbox googleplay com.johnniek.inpocasi&hl=cs]

[appbox appstore id566963139]

droid iOS

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře