Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyMéně šmejdu, více kvality! Google začal schvalovat aplikace nabízené v Google Play!

Méně šmejdu, více kvality! Google začal schvalovat aplikace nabízené v Google Play!

Společnost Google opět inovuje Google Play Store. Nyní si vzala na paškál samotnou kvalitu aplikací. Vyčlenila tým, který je do obchodu s aplikacemi schvaluje ručně. 

Proces schvalování aplikací do Google Play ještě nedávno probíhal víceméně automaticky. Nově bude každá aplikace zkoušená ručně, čímž si chce Google pojistit, aby aplikace neporušovaly smluvní podmínky, nebo například neobsahovaly malware. V konečném důsledku bychom se tak v Google Play měli dočkat kvalitnějších aplikací a většího bezpečí, což je aktuálně jedna z výhod platformy iOS a jejího App Store. Ručním schvalováním budou procházet také veškeré updaty.

Jakkoliv je proces schvalování aplikací příjemný pro uživatele, samotní tvůrci stejný názor nesdílí. Doposud bylo možné aplikaci do Google Play dostat prakticky v řádu minut, maximálně hodin. Nyní však hrozí mnohem delší čekání. Na druhou stranu, první zkazky od tvůrců již prověřených aplikací mluví jednoznačně. Postup je prý stejně svižný, jako doposud. Doufejme, že tento stav vydrží. Mít čerstvé updaty vždy po ruce se vždycky hodí.

Další novinkou, jíž se Google snaží zvýšit úroveň svého obchodu s aplikacemi, je zavedení doporučené věkové kategorie. Díky ní uživatelé okamžitě poznají, zdali je aplikace vhodná pro děti (a pokud ano, jak starým dětem patří do ruky). Zobrazovaný věkový rating bude v Evropě vycházet z PEGI.

aplikace

Zdroj: Droid Gamers

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

1 komentář

  1. No konečne.. už mi bolo zle keď som videl tie hovadiny čo tam pridávali.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře