Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyFacebook chystá možnost posílání peněz jiným uživatelům i přes Messenger

Facebook chystá možnost posílání peněz jiným uživatelům i přes Messenger

Facebook připravuje novou funkci. V provozu by měla být během několika málo měsíců. V jejím rámci budeme mít možnost jednoduchým způsobem přeposílat peníze jakémukoliv člověku skrze aplikaci Messenger pro Android, iOS i PC. 

Převod peněz skrze Messengera by měl přitom být maximálně jednoduchý. Facebook počítá s tím, že k tomuto účelu bude sloužit speciální ikonka, kterou najdeme hned po otevření konverzace tam, kde se nachází i smajlíky. Před realizací platby bude uživatel klasicky muset zadat číslo svojí karty včetně kódu CVC. Příjemce peněz na tom bude podobně. Jeho úlohou bude vyplnit číslo karty, na kterou bude chtít peníze převést.

Převod peněz by neměl trvat více jak 3 dny. Samozřejmě rychlost vyřízení transakce bude záležet na konkrétní bance. Po odeslání první platby dostane odesílatel peněz jakýsi PIN, který napříště vyplní namísto samotného čísla karty. Tím by mělo dojít k dalšímu zjednodušení.

Možnost převodu peněz přes Messengera by měla být dostupná i v naší republice, ale nejspíš si na ní ještě nějaký ten měsíc počkáme.

Zdroj: Facebook

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře