Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyMegaprůšvih: TomTom vydal aplikaci pro Android, která není kompatibilní s nejlepšími Androidy

Megaprůšvih: TomTom vydal aplikaci pro Android, která není kompatibilní s nejlepšími Androidy

Společnost TomTom, přední světový poskytovatel lokačních produktů a služeb, právě uvolnila stejnojmennou navigaci pro platformu Google Android. Vývojáři dodrželi své slovo a aplikaci lze používat bez nutnosti připojení k internetu kdekoliv v Evropě. Program ale bohužel zatím není kompatibilní s nejvýkonnější android přístroji na trhu, které mají displeje s vysokým rozlišením.

Navigace pro Android přináší plánování tras ?IQ routes? (vypočet ideální trasy v závislosti na aktuálním dni a hodině), navádění do jízdních pruhů a hlasové pokyny.

V rámci in-app purchases, neboli nákupů přímo z programu, si můžete dokoupit funkce HD Traffic a Speed Cameras. První slouží pro nalezení nejhospodárnější trasy, druhá zase upozorňuje na rychlostní radary.

I když se aplikace na první pohled zdá dokonalá, vývojářům musíme pořádně vyčinit: Program je optimalizovaný pouze na WVGA rozlišení 480 × 800 pixelů, namísto na HD (1280 × 720 px), kterým disponují nejvýkonnější telefony na trhu (V mém případě se v Google Play, protože žádný starší mobil s WVGA nevlastním, zobrazí hláška, že aplikace je se všemi mými zařízeními (tablety/smartphony) nekompatibilní – This app is incompatible with all of your devices).

Na tom TOMTOM rychle musí zapracovat. Nejideálnější bude, aby aplikaci co nejrychleji aktualizoval, jinak si zadělá na pořádnou ostudu.

Na závěr si řekněme ještě něco málo k cenám. Mapa celé Evropy vás přijde na 1540 korun. Východní Evropu si můžete stáhnout za 850 korun.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Tom Tom/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře