Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyAndroid srazil ve Spojených státech podíl iPadů

Android srazil ve Spojených státech podíl iPadů

Je čas podívat se na to, jak si vedou tablety se systémem Google Android v porovnání s iPady od společnosti Apple. Dominance iPadu stále slábne, androidové přístroje posilují a jejich podíl se přiblížil 48 procentům. Vyplývá to z průzkumu agentury Pew Research Center. Naplno se projevil nástup levnější konkurence v podobě přístrojů Kindle Fire.

Doby, kdy iPad ovládal takřka 94 procent trhu (2. kvartál 2010), jsou nenávratně pryč. Zatímco Apple má velmi dobré zařízení s 9,7palcovým displejem, zájemce o přístroj s androidem má výběr nesrovnatelně širší. I proto v Cupertinu možná přehodnotili plány a připravují levnější a menší verzi svého tabletu.

Co se týče nejnovější studie, je důležité zmínit, že průzkum Pew Research Center vznikl ještě před uvedením tabletů Nexus 7 a Kindle Fire HD na trh. Je tedy možné, že iPad již nadpoloviční podíl v USA ztratil.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře