Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyMáte telefon Sony Xperia? Tyhle modely dostanou Android 6.0 Marshmallow

Máte telefon Sony Xperia? Tyhle modely dostanou Android 6.0 Marshmallow

Na internetu se objevil seznam mobilů společnosti Sony, které by v rámci současných plánů měly obdržet aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow. Japonský výrobce počítá s tím, že na nejnovější verzi operačního systému od Google v budoucnu převede 14 modelů.

S blížícím se očekávaným termínem představení nové generace operačního systému Android se znovu začínají množit spekulace, jaké tablety a smartphony update dostanou a jaké nikoliv. Před týdnem jsme vám nabídli pohled na aktualizační plán Samsungu, nyní vám přinášíme zprávu o záměrech Sony.

Podle italského portálu hdblog.it update na Marshmallow získají všechny novější modely z edic Z, M, C, T a E (kromě Xperie E1).

Celý seznam vypadá takto:

Xperia E3 – Android 4.4.4 => Android 6.0
Xperia E4 – Android 4.4.4 => Android 6.0
Xperia M2 – Android 5.1 => Android 6.0
Xperia M4 Aqua – Android 5.1 => Android 6.0
Xperia M5 – Android 5.0 => Android 6.0
Xperia C4 – Android 5.0 => Android 6.0
Xperia C5 Ultra – Android 5.0 => Android 6.0
Xperia T2 Ultra – Android 5.1 => Android 6.0
Xperia T3 – Android 4.4.2 => Android 6.0
Xperia Z – Android 5.1 => Android 6.0
Xperia Z1 – Android 5.1 => Android 6.0
Xperia Z2 – Android 5.1 => Android 6.0
Xperia Z3 – Android 5.1 => Android 6.0
Xperia Z3 + – Android 5.1 => Android 6.0

Je však třeba říci, že se nejedná o výpis oficiálně potvrzený Sony, nicméně si myslíme, že bude víceméně odpovídat realitě. K představení Androidu 6.0 Marshmallow dojde koncem září nebo v průběhu října, následně aktualizaci dostanou starší Nexusy a se zpožděním (mnohdy i několika měsíců) také další zařízení.

Android-6.0-Marshmallow-Update-681x347

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

10 KOMENTÁŘE

      • O nic jste nepřišel. Já se vracel na svý Z1C z 5.0 zpět na 4.4.4. Lízátko nevyhovovalo v podstatě v ničem. Způsob přijímání hovorů, brutálně velké ikony, nefunkční mikrofon, rychlé vybíjení baterie i po stabilizaci systému, zahřívání. Ano, mělo jednu jedinou výhodu, možnost vymazání otevřených oken jedním kliknutím. To je ale trochu málo ku spokojenosti……

  1. Doufám že v oficiálním seznamu přibudou i Xperia Z1 Compact a Xperia Z3 Compact…

  2. Z Ultra? Z1 Compact? Z3 Compact? ZR? ZL? Pouze snůška spekulací bez reálného základu. T3, E3, E4, Z, ZR, ZL, Z1, Z1c a ZU už dosáhly konce oficiální podpory a přesto dostaly/dostanou Android 5.1.1 (Některé modely ani to ne). Těžko už ale dostanou 6.0…

  3. Teď příkladná podpora… Pro mě pozdě, protože co předvedli u Xperie mini pro, vlastně s celou řadou roku 2011 to byl totální výsměch uživatelům. Android 4.0 absolutně nepoužitelný a upgrade na Jelly, který by rychlost pravděpodobně vyřešil nepřišel a neoficiální cestou se nedalo díky chybějícím ovladačům dosáhnout 100% funkčnosti.
    Utekl jsem pak k WP a nemohl jsem za daný peníz udělat lépe…

  4. Je škoda, že firma SONY neřeší u modelů M&L bezpečnostní aktualizace. Nejedná se mi o přechod na Android 5-6-7…. Pouze vyřešit nebezpečné díry v systému.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře