Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyMasterCard a Apple spolupracují na integraci řešení Apple Pay

MasterCard a Apple spolupracují na integraci řešení Apple Pay

Společnosti MasterCard a Apple společně vyvinuly řešení na zajištění pohodlných a bezpečných plateb. Pro spotřebitele i obchodníky to znamená, že každý nákup provedený prostřednictvím karty MasterCard s využitím telefonů iPhone 6 či iPhone 6 Plus nebo hodinek Apple Watch obnáší stejné zabezpečení, výhody a záruky jako jakékoli transakce uskutečňované pouze kartou MasterCard.

Systém Apple Pay mění podobu mobilních plateb a přináší snadný, bezpečný a diskrétní způsob nakupování. Díky integraci hardwaru, softwaru a služeb Apple představuje Apple Pay intuitivní řešení pro uživatele přístrojů Applu.

Majitelé nových telefonů iPhone 6 nebo iPhone 6 Plus či hodinek Apple Watch budou moci používat své kreditní či debetní karty MasterCard vydané zúčastněnými bankami přímo prostřednictvím aplikace Apple Pay. Při nákupu v prodejně postačí k autentizaci platby přidržet iPhone v blízkosti bezkontaktní čtečky s prstem položeným na dotykovém identifikátoru Touch ID. Při nakupování v aplikaci budou spotřebitelé platit pouhým dotykem s autentizací pomocí otisků prstů či hesla, aniž by museli zadávat číslo své karty či opouštět aplikaci.

„Společnost Apple již tradičně uvádí na trh přelomové výrobky s funkcemi, které mají pro lidi opravdový význam. Systém Apple Pay ve spojení s platební technologií MasterCard přináší spotřebitelům možnost snadného, bezpečného a diskrétního nakupování,“ uvedl Ed McLaughlin, ředitel společnosti MasterCard pro nové platební technologie. „Již řadu let jsme průkopníky v oblasti mobilního obchodování, včetně prvních bezkontaktních a mobilních platebních řešení na světě. Těší nás, že držitelé karet MasterCard budou již brzy moci platit pomocí svých zařízení iPhone 6, iPhone 6 Plus a Apple Watch, a přitom budou mít jistotu, že každý nákup je bezpečný a nabízí jim stejné záruky a výhody, na jaké jsou zvyklí u svých karet MasterCard.“

Řešení Apple Pay bude spotřebitelům v USA k dispozici formou bezplatné aktualizace operačního systému iOS 8 letos v říjnu. Držitelé karet MasterCard budou moci platit jednoduše a bezpečně v aplikacích nejžádanějších obchodníků, v největších obchodních řetězcích, restauracích, dopravních podnicích, čerpacích stanicích, obchodech se smíšeným zbožím a ve všech prodejnách Apple Store. Mezi prvními organizacemi, které budou přijímat platby technologií Apple Pay pomocí iPhone 6, iPhone 6 Plus a hodinek Apple Watch, je i dlouhodobý partner společnosti MasterCard, baseballová Major League.

Seznam obchodníků, kteří akceptují bezkontaktní platby, naleznete pomocí aplikace MasterCard Nearby, která je k dispozici ke stažení, nebo na webových stránkách.

Apple unveils new gadgets

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře