Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyAVG do svých mobilních aplikací přidává přehledy zabezpečení soukromí

AVG do svých mobilních aplikací přidává přehledy zabezpečení soukromí

AVG do svých nejpopulárnějších mobilních aplikací přidala stručné přehledy zabezpečení soukromí. Tyto bezpečnostní přehledy se vyznačují snadnou orientací a tak snadným čtením údajů jako mají např. potravinové nutriční štítky. Na první pohled tak informují, které uživatelské údaje aplikace AVG sbírají a které nikoli a rovněž také, jak a proč mohou být tyto údaje sdíleny.

Stručné přehledy zabezpečení soukromí AVG jsou zahrnuty v těchto aplikacích: AVG AntiVirus for Android, AVG PrivacyFix a AVG Cleaner. AVG je jednou z prvních společností v odvětví, jež se rozhodla uplatnit doporučený postup, navržený na základě multilaterálního procesu americkým Národním úřadem pro telekomunikace a informace (NTIA) a zveřejněný v červenci 2013. Vzniklý kodex zaštítěný světovými asociacemi bojujícími za ochranu soukromí, jako např. Future of Privacy Forum, klade důraz na implementaci stručného přehledu zabezpečení soukromí, který využívá standardizovaný a snadno pochopitelný jazyk.

„S tím, jak aplikace využívají nové biometrické senzory a monitorují údaje celé škály zařízení od sportovních pomůcek až po systémy chytré domácnosti, čím dál více záleží na tom, jak jsou o tom uživatelé informováni,“ říká Jules Polonetsky z asociace Future of Privacy Forum. „AVG použitím přehledů zabezpečení soukromí rovněž ulehčila orientaci v záludnostech ochrany soukromí vývojářům.“

Stručný přehled zabezpečení soukromí lze najít v hlavní nabídce aplikací AVG v sekci „O aplikaci“. Klepnutím na možnost „Pravidla soukromí“ se otevřou tři záložky, na kterých jsou pravidla sbírání a sdílení uživatelských údajů vypsána podle jednotlivých kategorií. Stručný přehled zabezpečení soukromí bude implementován i do ostatních aplikací AVG v průběhu několika příštích měsíců.

„Transparentnost a možnost volby jsou základními prvky k dosažení důvěry uživatelů. Zajištění těchto kvalit v mobilním prostředí je náročnější kvůli omezením velikosti displeje zařízení a z naší strany tedy jde o jisté průkopnictví, pokud jde o zjednodušení a zestručnění přehledu zabezpečení soukromí,” dodává Harvey Anderson, ředitel pro právní záležitosti ve společnosti AVG Technologies. „Náš stručný přehled zabezpečení soukromí je dalším krokem ve vývoji přehledů zabezpečení osobních údajů a představený model se časem stane standardem uživatelských prostředí jak v mobilních, tak v klasických aplikacích.“

image08

Zdroj: AVGTZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře