Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyMashinky od českého vývojáře přijedou začátkem října

Mashinky od českého vývojáře přijedou začátkem října

Český vlakový tycoon Mashinky, na němž více než 8 let pracuje vývojář Jan Zelený, zná svůj datum vydání. V kalendáři si zakroužkujte pátek 6. října.

Mashinky je strategická hra s vlaky. Vaším úkolem bude vytvořit prosperující železniční impérium na procedurálně generovaných mapách. Hra unikátně kombinuje realistickou grafiku, schématický konstrukční režim a herní pravidla inspirovaná deskovými tituly.

První verze hry, přístupná skrze program Předběžného přístupu (Early Access) ve službě Steam, bude obsahovat 2 ze 7 historických epoch. V tuto chvíli se vývojář soustředí na vybalancování herních pravidel, odstranění chyb a optimalizaci hry. Mezitím plánuje Jan Zelený pokračovat i v práci na nových mechanikách (jako je implementace hry pro více hráčů) a dalším herním obsahu (historických epochách, řetězcích průmyslu, nových vozidlech nebo i druzích dopravy).

„Vydání plné verze hry je v plánu nejdříve na rok 2019,“ dodává Zelený. Mashinky tak v režimu Předběžného přístupu ve službě Steam zůstanou po dobu až dvou let.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře