Neděle, 23 června, 2024
DomůRecenzeLetenky a Destinace: Dvě nové online služby českého Googlu

Letenky a Destinace: Dvě nové online služby českého Googlu

Dneškem spouští Google dva nové produkty, s nimiž uživatelé naplánují dovolenou ještě snadněji: Letenky Google a Destinace na Googlu. Obojí v českém jazyce.

Google přináší i do České republiky dvě aktualizace pro svůj Vyhledávač, které pomohou zejména cestovatelům. Službou Destinace na Googlu se snaží lidem usnadnit orientaci v nepřeberném množství informací o turistických cílech, destinacích, památkách, ubytování a dopravě. Většina uživatelů očekává, že tyto informace získá na svém mobilním zařízení a přímo v prostředí Vyhledávače. To dokládají statistiky, které jen za uplynulý rok zaznamenaly 50% nárůst dotazů týkajících se cestování z mobilních telefonů. Celkově se na mobilech odehraje až 87 % online dotazů ohledně plánování cest (Google Luth Research, 2015).

Na tuto změnu chování uživatelů odpovídá Google právě službou Destinace na Googlu, která umožňuje získat hned v počáteční fázi plánování obecný přehled o možnostech a cenách letů i ubytování. Stačí do Vyhledávače Google napsat název kontinentu, státu, či země a „destinace“, „dovolená“ či předmět vašeho zájmu (např. „architektura“, “pěší turistika”, “kultura” aj.). Můžete tedy napsat např. „Praha destinace“ či „Evropa pláže“. Poté se vám zobrazí interaktivní karty pro danou lokalitu. Destinace poskytují obecný přehled o více než 2000 nejnavštěvovanějších místech vč. oblíbených aktivit v místě, počasí v jednotlivých obdobích, videí a detailech o turistických sezónách. Poradí kdy cestovat, kdy je v lokalitě nejméně turistů a nejlepší počasí. Uživatelé mohou prozkoumat i oblíbené itineráře, které jsou založeny na skutečném chování uživatelů a ukáží nejoblíbenější turistická místa a nejvhodnější trasu, která je spojuje.

Druhá dnes spuštěná aktualizace Vyhledávače Google nese název Letenky Google. Ta ušetří už i českým uživatelům čas při vyhledávání, porovnávání a nákupu letenek. Službu je možné nalézt buď zadáním konkrétní domény google.cz/flights, nebo vyhledáním „Letenky Google“ ve Vyhledávači. Vyhledávání letů pomůže uživatelům najít, srovnat a zarezervovat vnitrostátní či mezinárodní lety od desítek poskytovatelů. Uživatelům tato služba přináší okamžitý přehled, kdy jsou letenky do destinace nejlevnější, tipy na úsporu peněz při volbě alternativního data odletu či letiště, možnost prozkoumat kam se lze dostat např. během tříhodinového letu nebo za určitou cenu. Uživatelé si mohou nastavit upozornění a dostávat tak informace o tom, kdy se předpokládá, že se cena vybraných letenek změní.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře