Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyMaru OS přemění váš Android smartphone v plnohodnotný stolní počítač

Maru OS přemění váš Android smartphone v plnohodnotný stolní počítač

Několik technologických nadšenců představilo projekt Maru OS. Jedná se o sdílení operačního systému po vzoru funkce Continuum ze smartphonů Windows 10 jenom s tím rozdílem, že je určený pro Android.

Maru OS by měl fungovat velmi jednoduše. Smartphone s operačním systémem Android připojíte k externímu monitoru skrze HDMI kabel. Na obrazovce se objeví Debian, díky němuž budete moci používat plnohodnotný počítačový operační systém, který je vybavený prohlížečem Firefox, kancelářským balíkem LibreOffice nebo e-mailovým klientem Thuderbird. Přitom však budete mít stále přístup k uloženým datům ve vašem smartphonu a k dispozici je i možnost zvedání příchozích hovorů.

V současné době je Maru OS k dispozici pouze pro smartphone Nexus 5. Jelikož se jedná o velmi zajímavý nápad, doufáme, že ho brzy budeme moci využívat i na dalších Android zařízeních.

Více informací můžete získat na oficiálních stránkách projektu. A pokud náhodou máte Nexus 5, můžete se na těchto stránkách rovnou přihlásit do uzavřeného beta testování.

maru-os-cover-rcm992x0-640x398

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře