Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyMartin Hájek je back a spolu s ním i koncept iPhonu jako...

Martin Hájek je back a spolu s ním i koncept iPhonu jako „véčka“

Po delší odmlce se o slovo opět přihlásila nizozemská legenda renderovacích programů. Martin Hájek si pro nás tentokrát připravil zajímavý koncept iPhonu s rozevírací konstrukcí a dvěma Retina displeji.

Véčka už jsou pomalu na vymření, ale známý designer si to zřejmě nemyslí. I když už se v posledních týdnech zdálo, že nemá čím překvapit, nový iPhone s vyklápěcí konstrukcí v jeho podání skutečně stojí za zmínku.

Mobil má dva displeje typu Retina a také dva Home Buttony (ten na vnitřní straně má v sobě dokonce integrovanou čtečku otisků prstů Touch ID), dále pak můžeme vidět i speciální knoflík pro uchycení poutka Loop, s nímž již dříve přišly iPody Touch. Design „véčka“ vychází ze současného iPhonu 6, pro který je typické oblé hliníkové tělo. Oproti současné jedničce v nabídce telefonů společnosti Apple je však „novinka“ rozměrově mnohem menší.

Abych pravdu řekl, nový Hájkův koncept se mně vůbec nelíbí. iPhone pro mě byla vždycky jen placka s jedním displejem a jedním Home Buttonem, a tak by to také do budoucna mělo zůstat.

5 6 1 2 3 4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře