Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyMarketplace pro Windows Phone 7 již čítá více jak 90 000 aplikací

Marketplace pro Windows Phone 7 již čítá více jak 90 000 aplikací

Microsoftu se s jeho mobilní platformou Windows Phone 7 zatím příliš nedaří. Prodeje jednotlivých modelů, včetně řady Nokia Lumia, zůstávají daleko za očekáváním. Radost všem tak dělá alespoň vzrůstající zájem vývojářů mobilních aplikací o tento systém, o čemž svědčí další růst portálu Marketplace.

V prosinci minulého roku se v Marketplace nacházelo 40 000 aplikací a her. A dnes, o dalších šest měsíců později, se toto číslo více než zdvojnásobilo. Uživatelé nyní mohou již vybírat z více jak 90 000 položek.

Pokud jsou statistiky serveru WP7Applist.com správné, 66 procent položek (aplikací a her) lze stahovat zdarma, 11 procent si můžete alespoň vyzkoušet a 23 procent je placených.

Vůbec nejvíce položek čítá kategorie ?Zábava? (17 procent), v těsném závěsu ji následují ?Nástroje a produktivita? (15 procent) a ?Hry? (13 procent).

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře