Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyMapy Google pro systém Android překonaly miliardu instalací

Mapy Google pro systém Android překonaly miliardu instalací

Aplikace Mapy Google si připsala na konto další velký úspěch. Nahlédneme-li totiž do portálu Play, tak zjistíme, že překonala miliardu stažení. Napodobuje tak úspěch Gmailu, který stejného milníku dosáhl už před měsícem.

Mapy Google je jedna z nejstarších aplikací pro smartphony a tablety se systémem Android. První verze pro tuto platformu vyšla 23. září 2008 (byla součástí smartphonu T-Mobile G1). Na iPhony se populární Mapy dostaly 13. prosince 2012.

Statistika je však trochu zavádějící. Mapy Google jsou totiž součástí Androidu a jak víme, měsíčně je aktivován zhruba milion přístrojů s tímto systémem. Nedá se tak vyloučit, že určité procento lidí, které ve statistice figuruje, aplikaci na svém smartphonu či tabletu nikdy nepoužila.

První aplikace, která dosáhne skutečné miliardy stažení/instalací se stane kecálek WhatsApp. K miliardě stažení míří také Facebook.

mapy

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře