Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyMapy.cz ukazují detailně celý svět, cizina je i k offline stažení

Mapy.cz ukazují detailně celý svět, cizina je i k offline stažení

Po leteckých mapách České republiky, Slovenska a nedávno i Rakouska, zpřístupnily Mapy.cz detailní snímky celého světa v rozlišení třiceti centimetrů na jeden pixel. S letní sezónou se také zvedá počet stažených offline map evropských zemí. Téměř 600 tisíc lidí si do svých telefonů stáhlo na dva a půl milionu offline map.

„S dnešní aktualizací přibližujeme lidem svět až na rozlišení 30 centimetrů na jeden pixel, což je oproti původnímu stavu skutečný rozdíl. Doposud jsme měli celý svět v rozlišení 30 metrů na jeden pixel, vyjma České republiky, která má 12,5 centimetrů na pixel a Slovenska s Rakouskem, které mají 30 centimetrů,“ uvádí Jan Štěpán, produktový manažer Mapy.cz.

Veškeré snímky kromě těch z ČR, Slovenska a Rakouska přebrala firma od Microsoftu a jeho mapového portálu Bing Maps. Většinu území pokrývají snímky letecké, zatímco menší část pochází ze satelitu. Aby se před uživatelem zobrazil svět z ptačí perspektivy, stačí kliknout na tlačítko Z letadla, které se nachází v levém horním rohu grafického rozhraní.

S příchodem letních prázdnin mohou přijít lidem vhod také offline turistické mapy evropských států, které obsahují také cyklotrasy. „Od října 2015, kdy jsme off-line mapy spustili, si je do svých mobilů s operačními systémy Android, iOS a Windows Phone stáhlo už téměř 600 tisíc lidí. Zaznamenali jsme tak dohromady již téměř dva a půl miliónu stažených map,“ konstatoval Štěpán.

Dle očekávání je nejoblíbenější mapa České republiky. Na druhém místě je Slovensko a na třetím Rakousko. Stahovat off-line mapy je možné prostřednictvím aplikace Mapy.cz pro Android, iOS a Windows Phone.

celysvet

Zdroj: Mapy.cz

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře