Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyMapy.cz spustily novou mapovou vrstvu pro Slovenskou republiku

Mapy.cz spustily novou mapovou vrstvu pro Slovenskou republiku

Letadla nad krajinou našich východních sousedů nalétala 40 tisíc kilometrů během 160 letových hodin a nafotila celých 49 tisíc kilometrů čtverečních území. Uvedla to v tiskové zprávě společnost Seznam.cz. Podobně leteckými snímky Mapy.cz pokrývají i Česko.

Ortofoto, tedy letecké snímky, Slovenska vytvořené z téměř 80 tisíců leteckých snímků v objemu 17,5 terabajtu surových dat, si mohou lidé prohlédnout nejen na počítači, ale také prostřednictvím svých mobilních zařízení s Androidem, iOS a Windows Phone. Novou vrstvu pro oblíbenou službu nafotila letadla společností Eurosense a Geodis Slovakia.

Současně na Slovensku Mapy.cz přidaly i téměř dva miliony adresních bodů, a usnadnily tak hledání konkrétních adres v mapě. Pro zajímavost: lidé mohou na Slovensku najít až 1 271 215 budov, přičemž jedna budova může mít více vstupů, tedy adresních bodů. Česká republika má pro porovnání na Mapy.cz 6 253 měst a vesnic s 2 912 978 adresních bodů v celkem 2 885 239 budovách.

tumblr_inline_nrvyh8RRj21tstufo_500

tumblr_inline_nrvyjfxB0S1tstufo_500Zdroj: Seznam.cz

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře