Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyMapy.cz představují turistické mapy ve formě plastického 3D modelu pro zimu i...

Mapy.cz představují turistické mapy ve formě plastického 3D modelu pro zimu i léto

Mapy.cz přicházejí s další novinkou u webové verze. Uživatelé získali nyní možnost nechat si zobrazit zimní lyžařské a letní turistické mapy v plastické podobě.

Po integraci 3D zobrazení měst České republiky, které je vytvořeno z leteckých snímků, rozšiřují trojrozměrnou vizualizaci také na své turistické mapy pro zimní i letní sezónu.

„Turisté si mohou na našich mapách hledat a plánovat pěší i cyklistické výlety nebo horské túry a prozkoumat trasy v téměř reálném podobě. Lidem tímto zobrazením zároveň chceme nabídnout možnost dopředu odhadnout rizika například ohledně výškových převýšení, která by je mohla na cestě potkat,“ uvedl Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz.

Samotné ovládání je intuitivní. Jednoduše se 2D i nové 3D mapy přepínají mezi sebou prostřednictvím označených ikon umístěných v levé horní části obrazovky.

Zda bude časem nová funkce implementována i do mobilních aplikací pro Android a iOS, vývojáři neuvedli. Šance, že se tak stane, je ale vysoká.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře