Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyMapy.cz pokrývají již 101 000 kilometrů cest ČR panoramatickými snímky

Mapy.cz pokrývají již 101 000 kilometrů cest ČR panoramatickými snímky

Na serveru Mapy.cz přibyla v minulých dnech celá řada nových panoramatických snímků. Panoramatický pohled na Českou republiku je tak nabízen už téměř pro 81 procent všech zpevněných cest. Lidé si navíc mohou prohlédnout také snímky z běžně neprůjezdných areálů a autem nedostupných míst.

Mapy.cz zpřístupnily veřejnosti druhou velkou várku panoramatických snímků. Ty k dnešnímu dni už pokrývají přes 101 tisíc kilometrů všech zpevněných komunikací České republiky z celkových asi 126 tisíc. Kromě měst a cest focených novými kamerami zveřejnila firma i panoramu běžně neprůjezdných areálů, virtuální prohlídky focené ze stativu, ale i dříve nafocené snímky ze starších typů kamer.

Dohromady bylo v úterý zpřístupněno přes 4,2 milionu snímků zachycených ve 21 tisících kilometrech obrazového záznamu. „Pokud k těmto číslům přičteme i více než 55 tisíc snímků areálů, jakými jsou parky, zoo nebo nemocnice, a přes 1 500 snímků virtuálních prohlídek ze stativu, dostaneme se na opravdu velká kvanta dat, ve kterých jsme kromě technického zpracování museli také anonymizovat téměř 436 tisíc obličejů a registračních značek aut,“ uvedl Martin Fuks, manažer týmu Mapy.cz.

12

1

Občas se podle něj ale stává, že lidé naopak nechtějí být na mapách rozmazáni. „Tomu bohužel nemůžeme vyhovět. Obličeje a značky musíme podle pravidel Úřadu pro ochranu osobních údajů mazat automaticky. S obrovským množstvím obličejů a registračních značek firmě pomáhá software společnosti Eyedea Recognition.

Vyzkoušet režim Panorama je možné přímo na úvodní stránce serveru Mapy.cz. Stačí v levém horním roku kliknout na ikonku oka a vybrat přesnou lokalitu na mapě, kterou chcete zobrazit.

2

Zdroj: seznam blog

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře