Středa, 12 června, 2024
DomůNovinkyMapy.cz nabízí celou Evropu offline pro Android

Mapy.cz nabízí celou Evropu offline pro Android

Díky nové aktualizaci si lze stáhnout mapy všech evropských států a mít je k dispozici offline, a to včetně nové Turistické mapy s cyklotrasami. Lidé si mohou vybrané státy uložit na paměťovou kartu nebo do interní paměti chytrého telefonu.

„Možnost mít v mobilu mapu kteréhokoliv evropského státu i bez internetového připojení ocení každý cestovatel, ať už na pracovní cestě nebo na dovolené. Tým Mapy.cz zatím aktualizaci nabízí pro mobily s operačním systémem Android, zároveň intenzivně pracujeme na dostupnosti pro platformy iOS a Windows Phone,“ vysvětluje Martin Fuks, produktový manažer týmu Mapy.cz.

Se stažením například Chorvatska nebo Itálie se lidem stáhne i nová Turistická mapa daného státu, a to včetně cyklotras. Lidé si mohou vybrat, který konkrétní evropský stát si do mobilu uloží, aby si zbytečně neplnili paměťovou kartu nebo interní paměť mobilu. Novinkou aplikace je automatická základní lokalizace v anglickém jazyce. Jestliže někdo používá mobil, kde má jako výchozí jazyk nastavenou britskou nebo americkou angličtinu, uvidí po stažení aplikace Mapy.cz její základní ovládání rovnou s anglickými texty.

Do aplikace, kterou si od jejího vydání roku 2013 stáhlo již více než milion a půl uživatelů, plánují Mapy.cz postupně v nejbližších měsících přidat i mimoevropské státy. „Stažení všech Evropských států zabere přibližně 10 GB paměti, přičemž Čechy oblíbené státy patří spíše mezi ty menší. Během letošního léta lidé nejvíce vyhledávali chorvatská města Split a Zadar, ale také rakouskou Vídeň nebo řecký Kos. Přitom Řecko zabere přibližně 130 MB paměti, Rakousko 300 MB a Chorvatsko ani ne 70 MB,“ uvádí Martin Fuks.

Aplikace Mapy.cz si také poradí s aktuální polohou uživatele. Na jeden klik člověk najde svou pozici a offline mapa se mu navíc přetočí po směru pohybu. V případě plánování funguje synchronizace uložených tras z počítače do aplikace. Na desktopu naplánované trasy si totiž mohou lidé uložit do funkce Batůžek a ve svém mobilu si je poté zobrazí uložené v aplikaci.

Aktualizace aplikace proběhne automaticky. Pokud však mají lidé již ve svých mobilech stažené mapy České nebo Slovenské republiky, je nutné je s ohledem na kompatibilitu s okolními státy znovu stáhnout.

[appbox googleplay cz.seznam.mapy]

Screenshot_2015-10-28-17-58-19 Screenshot_2015-10-28-17-56-33

Screenshot_2015-10-28-17-58-34  Screenshot_2015-10-28-17-58-30

Zdroj: seznam.seznamblog.cz

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře