Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyMapy.cz v kompletně novém designu spuštěny, aktualizace se brzy dočká i mobilní...

Mapy.cz v kompletně novém designu spuštěny, aktualizace se brzy dočká i mobilní aplikace

Po téměř tří měsíčním testování míří úpravy na oblíbeném mapovém serveru, Mapy.cz, do ostrého provozu. Milionům uživatelů měsíčně, kteří hledají polohu, spojení či si plánují trasu výletu, přináší nové přehlednější prostředí a řadu funkcí.

Například Seznam.cz Panorama, MHD plánovač spojení či 3D mapy – to vše je nyní k dispozici přímo na Mapy.cz.

Společně s poslední úpravou vzhledu byla na Mapy.cz přidána i nová letí vrstva. Ta udělá radost především vodákům a fanouškům vodních sportů. „Ve spolupráci s Hydromagazínem jsme pro vodáky připravili podrobné informace, například rozlišení sjízdných řek a k nim doplnění přes 6 000 objektů (jezy, mosty, upozornění atd.) se zvýrazněním nebezpečných míst. Dále aquaparky, kryté bazény a koupaliště, jejichž databázi čerpáme z Firmy.cz, díky kterým uživatelům můžeme nabídnout informace třeba i o otevírací době. Kromě spolupráce s weby jako Naturista.cz (přes 100 míst, pro vyznavače naturistických pláží) či Kdesekoupat.cz (koupání v přírodě) sama kartografická redakce do této mapové vrstvy zapracovala objekty, jako jsou lodní doprava, půjčovny lodiček, přívozy, umělé slalomové kanály, vodní vleky a místa pro plachetní sporty,“ popsal Pavel Žemlík, manažer kartografické redakce Mapy.cz. Stejně jako v České republice bude letní mapa postupně doplněna i do podrobných map Slovenska.

Společně s nasazením nových map se velice brzy dočká aktualizace i mobilní aplikace Mapy.cz. Přibude do ní například již zmiňovaná letní vrstva. Nejvíce však potěšíme uživatele ze Slovenska či turisty, kteří se do této destinace chystají. „V průběhu července přidáme do mobilní aplikace offline mapy Slovenské republiky. Naším cílem je nabídnout slovenským uživatelům mapy ve stejné kvalitě a s podobným obsahem jako v České republice,“ řekl Fuks. Ještě letos jsou v plánu také aplikace Mapy.cz určené pro tablety.

MapyPredPo

Zdroj: TZ Seznam

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře