Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyMajitelé smartphonu Xperia mohou nově pomoci v boji proti Alzheimerově chorobě

Majitelé smartphonu Xperia mohou nově pomoci v boji proti Alzheimerově chorobě

Společnost Sony vyrazila do boje proti Alzheimerově chorobě. Na Google Play uveřejnila beta verzi aplikace, která má pomoci s výzkumem Alzheimerovi a Parkinsonovi choroby. Aplikace se jmenuje Folding@Home a je určená výhradně pro smartphony Xperia. A jak funguje?

Aplikace Folding@Home je navržená tak, aby smartphone Xperia v případě své nečinnosti sdílel nevyužitý výkon svého procesoru. Ten je následně využíván Stanfordskou univerzitou pro výpočty skládání bílkovin v našem těle, což je velmi rozsáhlý a složitý proces. Aplikace konkrétně funguje tím způsobem, že Stanfordská univerzita ji vyšle konkrétní početní úlohu, kterou aplikace za pomoci smartphonu vyřeší a výsledek odešle zpět. Jedinou účastí majitele Xperie tak je stáhnutí a nainstalování aplikace plus samozřejmě o něco častější dobíjení smartphonu.

Do podobného projektu se Sony nepouští poprvé. Díky podobné aplikaci a konzolím PlayStation 3 se jí dokonce podařil ustanovit rekord v největší distribuovanou výpočtovou síť na světě, která překročila výkon 1 petaflops. To je ekvivalent přibližně pro tisíc bilionů výpočtů za vteřinu.

Aplikace Folding@Home je dostupná pro všechny smartphony Xperia Z, Xperia T2 Ultra a T3, M2 Aqua a C3.

[appbox googleplay com.sonymobile.androidapp.gridcomputing]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře