Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůRecenzeM2.C HELP – pomocník pro každého

M2.C HELP – pomocník pro každého

Mark2 Corporation Czech (M2.C) je česká společnost s mezinárodní působností, která poskytuje služby a servis v oblasti integrovaných bezpečnostních služeb a facility managementu. Dlouholeté zkušenosti a výborná znalost problematiky přivedla M2.C k myšlence vyvinout aplikaci, která může pomáhat v nebezpečných a krizových situacích. Výsledkem je multifunkční mobilní aplikace M2.C HELP, kterou společnost nabízí veřejnosti ke stažení a užívání  zcela ZDARMA.

M2.C HELP je jednoduchá mobilní aplikace, která umožňuje snadnou a rychlou komunikaci při řešení složitých nebo nebezpečných situací. Na české trhu v současné chvíli neexistuje žádná podobná aplikace, která by byla takto univerzální. Slouží pro různé potřeby (nečekané a krizové události apod.), která by byla zároveň bezpečná a respektovala anonymitu uživatelů, kdy nehrozí nebezpečí zneužití informací. Prostřednictvím M2.C HELP je možné bezplatně současně odeslat textovou zprávu, fotografii a údaj o aktuální poloze na mapě. Tato mobilní aplikace je novinkou především v tom, že v sobě spojuje více funkcí pro různé nepříjemné situace a nouzové stavy – může tak dokonce pomoci při záchraně života. Je určena nejen těm, kteří pomoc v různých situacích potřebují, ale také těm, kteří pomoc svým blízkým nabízejí.

m2.c help 1 m2.c help 2

Aplikaci ocení nejen široká veřejnost, ale je velmi kladně přijímána i bezpečnostními orgány jako je Policie ČR či MVČR. „Byla jsem seznámena s mobilní aplikací M2.C HELP. V souvislosti s tímto projektem bych ráda uvedla, že z hlediska prevence a rostoucí potřeby zvyšovat bezpečnost ve společnosti vnímám tyto a podobné aktivity velmi pozitivně,“ říká Mgr. Jitka Gjuričová, ředitelka Odboru prevence a kriminality MVČR.

Aplikace M2.C HELP je bezpečná a ve všech ohledech plně respektuje ochranu soukromí a osobních dat. Informace jsou ukládány na zabezpečený server poskytovatele. Komunikace mezi serverem a aplikací je šifrovaná – není tedy možné ji odposlechnout, ani zkopírovat. Takto šifrovaná komunikace se týká osobních údajů uživatele včetně údajů o aktuální poloze uživatele. Nehrozí ani zneužití třetí stranou, protože aplikace nesleduje ani nezaznamenává polohu v reálném čase. Aplikace nevyžaduje přístup k osobním kontaktům v telefonu, ani v tomto směru se uživatelé nemusí obávat zneužití uložených dat.

M2.C HELP je určena pro chytré telefony s mobilním operačním systémem Android nebo iOS, které mají možnost přístupu na internet pomocí mobilního internetu nebo wifi a obsahují GPS modul, který umožňuje určit aktuální polohu uživatele.

m2.c help 3 m2.c help 4 m2.c help 5

Aplikace M2.C HELP je zdarma ke stažení na App store pro telefony iPhone a na Google Play pro telefony s operačním systémem Android. Komunikace prostřednictvím aplikace je zdarma, je ovšem nutné mít aktivní datové služby. Pro komunikaci ze zahraničí musí mít uživatel aktivovaný datový roaming.

[appbox googleplay cz.smarcoms.m2c]

[appbox appstore id645531436]

V současné chvíli má aplikace M2.C HELP tři základní funkce:

1)    Dispečink NEHODOVÁ SLUŽBA =  tzv. Car accident tlačítko“. 

Prostřednictvím funkce je možné okamžitě vyřešit zaviněnou/nezaviněnou dopravní nehodu. Služba dispečinku je v provozu 24 hodin denně, po celou dobu jsou k dispozici odborně vyškolení dispečeři, kteří bezplatně pomohou celou situaci rychle a efektivně řešit. Dispečink NEHODOVÁ SLUŽBA zajistí servis od okamžitého přistavení náhradního vozu až po opravu a vyřízení celé situace s pojišťovnou.

Více o výhodách a servisu NEHODOVÉ SLUŽBY najdete na www.nehodovasluzba.cz.

2) Potřebuji pomoc = tzv. „Help tlačítko“. Prostřednictvím této funkce je možné okamžitě kontaktovat přátele a blízké,  kteří budou ihned vědět, že jste v nesnázích a také jak vám mohou pomoci. Při použití této funkce aplikace můžete současně odeslat textový vzkaz, aktuální polohu a pořízenou fotografii v jedné bezplatné zprávě. Tuto funkci lze využít i pro běžnou komunikaci.

3) Jsi v pořádku? = tzv. „Control tlačítko“. Tato funkce je určena především pro ty, kteří mají zodpovědnost a dohled nad někým blízkým či nad někým, kdo potřebuje spolupráci či pomoc. Text základního dotazu „Jsi v pořádku?“ lze upravit dle naší potřeby. Funkce umožňuje předem definovat datum a čas, kdy má být dotaz automaticky odeslán. S odpovědí bude automaticky doručena poloha dotazovaného (lze vypnout). Funkce „Jsi v pořádku?“ je skvělý nástroj pro komunikaci s dětmi, o které máte strach (nebezpečná a náročná cesta do školy, kroužků apod.), nebo se seniory v rodině, kteří zapomínají užívat léky, trpí různými formami dezorientace atd.

Celá aplikace byla navržena jako součást dlouhodobého celospolečenského CSR projektu společnosti M2.C pod názvem Bezpečná cesta, který je věnován všem dětem. Smyslem celého projektu je, aby jejich cesta domů byla vždy bezpečná. V rámci tohoto projektu plánuje společnost podporu a vývoj vlastních projektů (i jiných), které jsou bezprostředně zaměřeny na bezpečnost dětí v daných oblastech. V roce 2013 podporuje M2.C Bezpečná cesta projekt Bezpečně na kolech, který je pod záštitou Ministerstva dopravy ČR. Cílem tohoto programu je naučit děti vyhnout se nástrahám ve městě i v přírodě na kolech. Projekt Bezpečně na kolech probíhá jako roadshow po základních školách a na veřejných místech celé České republiky.

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře