Sobota, 22 června, 2024
DomůRecenzeNávod: Instalujeme vývojářský update Windows Phone 8 GDR3

Návod: Instalujeme vývojářský update Windows Phone 8 GDR3

Microsoft představil dlouho slibovanou aktualizaci svého mobilního operačního systému s označením GDR3 (General Distribution Release 3). Novinek je požehnaně. Z těch nejdůležitějších jmenujme podporu výkonnějšího hardwaru, zavírání aplikací přímo v okně jejich přepínání, možnost nastavení vlastních zvuků notifikací nebo lepší správu úložiště.

Tří sloupců (= šest sloupců malých) dlaždic si ale užijí jen majitelé Full HD smartphonů, které se teprve začnou prodávat, i když se původně spekulovalo i o podpoře stávajících HD zařízení.

Oficiálně mají přístup k aktualizaci pouze registrovaní vývojáři, aby mohli svůj software pro nadcházející verzi systému Windows Phone 8 s předstihem odladit. Přesto může GDR3 získat každý, a to navíc velmi snadno a rychle.

Ještě před tím, než vás instalací provedeme, byste ale měli vědět, že aktualizace GDR3 slouží primárně k testovacím účelům a tím, že si ji do svého smartphonu nainstalujete, přijdete o záruku.

Mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a server svetaplikaci.tyden.cz ani autor článku nenesou žádnou zodpovědnost za případné komplikace či poškození vašeho zařízení.

Jak získat update?

  • V první řadě je zapotřebí, abyste se stali registrovaným vývojářem ve Windows Phone App Studiu, což je nástroj, který umožňuje vytváření jednoduchých aplikací. Navštivte tuto webovou stránku a zaregistrujte se.

1

  • Teď navštivte Windows Phone Store a nainstalujte si aplikaci Preview for Developers.

[appbox windowsphone 178ac8a1-6519-4a0b-960c-038393741e96]

55f7d31d-6813-4edb-a656-15a394c4aa39

  • Dalším krokem je spuštění aplikace Preview for Developers a odsouhlasení licenčních podmínek. Opět budete upozorněni na to, že po instalaci GDR3 už není cesty zpět a že ztrácíte záruku. Zaškrtněte políčko „Enable Preview for Developers“ a potvrďte tlačítkem „done“.

wp_ss_20131017_0007

  • Nyní navštivte Nastavení vašeho telefonu a nechte vyhledat dostupné aktualizace. Poté potvrďte stažení nového softwaru a následně i jeho instalaci.
  • Upozornění: Instalací updatu GDR3 nepřijdete o žádná data a nastavení.

51

111a

Zdroj: WPCentral

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře