Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyLumia 900 je schopna běhu Windows Phone 8, myslí si technická podpora...

Lumia 900 je schopna běhu Windows Phone 8, myslí si technická podpora Nokia Care

Čísla mobilních operátorů ukazují, že Nokia s Windows Phone 7 zatím velkou díru do světa neudělala. Asi nejlépe se jí vede v USA, kde jednu dobu čelila nedostatku telefonů Lumia 900, protože zájem uživatelů byl opravdu značný. V Evropě je ale situace opačná. Což koneckonců podtrhlo i nedávné vyjádření čtyř nejmenovaných velkých mobilních operátorů.

Již tak slabou důvěru spotřebitelů v Nokie s Windows Phone 7 může dále ohrozit i nejistá situace kolem budoucích aktualizací. Podle Paula Thurrota, autora knihy Windows Phone 7 Secrets, nebudou dnes prodávané zařízení s novou generací Windows Phone kompatibilní.

?Ne. Nestane se to. Aktualizaci nedostane Lumie 900 ani žádný jiný již existující telefon. Dnes prodávaná zařízení nedostanou ani částečnou aktualizaci, která by uživatelům umožnila používat určité funkce z Apolla. Prostě se to nestane,? napsal tenkrát Thurrot.

Na věrohodnosti jeho tvrzení pak nahrává i skutečnost, že Microsoft stále mlčí a nic dosud nekomentoval. Jasno do celé věci patrně nevnesla ani infolinka Nokia Care, jejíž technická podpora věří, že přinejmenším Lumia 900 by aktualizaci zvládla.

Windows Phone Developer Summit bude v San Franciscu zahájen již 20. června a existuje velká šance, že právě na něm Microsoft novou verzi svého mobilního systému poprvé představí. A snad také už konečně na rovinu řekne, jak to s těmi aktualizacemi pro starší zařízení bude.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře