Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyAsus Tablet 600: Windows 8, čtyřjádrová Tegra 3 a 2 GB paměti...

Asus Tablet 600: Windows 8, čtyřjádrová Tegra 3 a 2 GB paměti RAM

Začal Computex, jedna z největších světových obchodních výstav výpočetní techniky na světě. O první pozdvižení se postarala tchajwanská firma Asus a její multimediální tablet postavený na ARM verzi operačního systému Windows 8.

Zařízení samotné vychází z modelové řady Transformer, o čemž svědčí jednak 10,1palcový displej a také dokovací stanice s QWERTY klávesnicí.

Tablet běží na Windows RT, verzi operačního systému Windows 8 určené pro tablety a jiné zařízení s architekturou ARM, a může se pochlubit čtyřjádrovým čipsetem nVidia Tegra 3, stejně jako 2 GB operační paměti. Ta uživatelská má dle specifikací v základu 32 GB.

Obrazovka vyráběná technologií IPS nabídne rozlišení 1366 × 768 bodů. Zadní kamerka pak rozlišení osm megapixelů. Samozřejmostí je přítomnost jedné přisvětlovací LED.

Vedle tohoto tabletu Asus rovněž představil model Tablet 810, který staví na podobném základ, ale má větší displej (11,6 palců) a místo Tegry 3 zde najdete SoC Medfield od Intelu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře