Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyLumia 730: Superman od Nokie o sobě dává vědět na fotografii

Lumia 730: Superman od Nokie o sobě dává vědět na fotografii

O tom, že firma Nokia, respektive Microsoft, připravuje nástupce modelu Lumia 720, se spekuluje již delší dobu. Nyní se na internetu konečně objevily první fotografie chystaného smartphonu s označením Superman. Zachycují přední i zadní část.

Smartphone by měl mít ve výbavě 4,7palcový displej s HD rozlišením, tedy 720 × 1 280 pixelů, a čelní pětimegapixelový fotoaparát, který potěší příznivce takzvaných selfies, tedy autoportrétů.

Dále se spekuluje, že Lumia 730 dostane čtyřjádrový procesor s taktem 1,2 GHz, paměť RAM s kapacitou 1 GB a 8 GB uživatelské paměti. Tu bude asi možné zvětšit pomocí paměťových karet. Hlavní fotoaparát má nabídnout nestandardní rozlišení 6,5 megapixelu.

V případě předfinálního vzorku, který lze vidět na fotografiích, měla baterie kapacitu 2 000 mAh. V mobilu byl nainstalovaný firmware s názvem Lumia Debian Red (čili nástupce updatu Nokia Cyan), s jehož příchodem se počítá koncem letošního roku.

Kromě Lumie 730 Nokia připravuje uvedení dalších modelů, jako třeba Lumie 830. Na fotografii tohoto telefonu se podívejte ZDE.

lumia
Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře