Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyLTE od Vodafonu je dostupné již 96 % populace České republiky

LTE od Vodafonu je dostupné již 96 % populace České republiky

Více než 4100 vysílačů společnosti Vodafone už nyní pokrývá rychlým mobilním internetem s technologií LTE 96 % populace České republiky. Nyní operátor dosáhl dalšího milníku v budování sítě, kdy odevzdal ČTÚ k přeměření kvality pokrytí prvních 11 okresů s pokrytím v souladu s kritérii aukce kmitočtů.

„Kritéria aukce kmitočtů pro budování LTE sítě jsou přísná a vyžadují rychlé pokrytí řídce obydlených oblastí,“ říká Jiří Švarc, ředitel rozvoje sítě ve Vodafonu. „Jsme proto hrdí, že už nyní pokrýváme téměř všechny obyvatele České republiky a v prvních 11 okresech přímo splňujeme kritéria aukce, na jejichž úplné splnění máme dalších 10 měsíců.“

Mezi prvními okresy s kompletním pokrytím je 5 okresů typu A (okresů označených ČTÚ jako okresů s menší hustotou obyvatel). Vedle nich Vodafone plně pokryl signálem LTE Brno, Plzeň i Prahu.

Všichni tři mobilní operátoři musí podle podmínek kmitočtové aukce do 30 měsíců od data přídělu kmitočtů (do srpna 2016) pokrýt 95 % populace 30 okresů typu A, které mají nižší hustotu obyvatel.

Vodafone svou mobilní internetovou síť LTE provozuje díky kombinaci frekvencí 800, 900, 1800 a 2100 MHz na téměř dvojnásobném počtu základnových stanic ve srovnání s konkurencí.

Pro připojení k LTE uživatelé potřebují libovolný datový tarif, vhodné LTE zařízení a LTE SIM kartu, kterou získají výměnou za původní zdarma na kterékoliv prodejně Vodafonu.

59a

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře