Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyiPhone 6s v testu fotoaparátů propadl, skončil až desátý

iPhone 6s v testu fotoaparátů propadl, skončil až desátý

Server DxOMark je lídrem v nezávislém testování fotoaparátů ve smartphonech a tým odborníků již prověřil celou řadu modelů. Nyní web zveřejnil výsledky testu nového iPhonu 6s. Fanoušci nakousnutého jablíčka nebudou spokojeni.

Nejnovější smartphone od Applu se v prestižním testu umístil totiž až na desátém místě, když byl ohodnocen pouze 82 body. iPhone 6s nestačil nejen na aktuální androidí špičku, které vévodí Xperia Z5 a Galaxy S6 edge, ale překvapivě ani na své předchůdce – iPhone 6 a iPhone 6 Plus.

V oblasti fotografií redaktoři foťák iPhonu 6s pochválili za věrné zobrazení barev a dobré zachycení detailů v horších světelných podmínkách. Taktéž u něj ocenili rychlé zaostřování, velmi dobrou expozici a vyvážení bílé. Mezi jeho největší nedostatky podle nich naopak patří nepřesné zobrazení barev v interiéru, mírné nažloutnutí fotek v exteriéru a občasný ghosting efekt (rozmazání obrazu) a artefakty.

Na špičku to Apple letos se svými novinkami nedotáhl. Snad výraznější vylepšení fotoaparátu přinese iPhone 7.

scores

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Super, ale jabkáři si budou mlect stále tu svou, že je jejich jablečný bůh nejlepší.

  2. Co to je za zoufalej graf dole same stare modely srovnani nejakej s3 a iphone 4 fakt nikoho nezajima. Priste hodte aspon neco aktualniho hlavne je tam jen 25 telefonu za 2roky opravdu kvalitni tabulka

    • A sakra, omylem se zaměnil obrázek, opraveno. Pěkný den a díky za upozornění.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře