Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyLov příšerek je pořád zábava! Počet stažení Pokémon GO přesáhl 650 milionů

Lov příšerek je pořád zábava! Počet stažení Pokémon GO přesáhl 650 milionů

Celkový počet stažení titulu Pokémon GO napříč všemi operačními systémy překonal hranici 650 milionů. Vývojáři to ohlásili na akci Game Developers Conference, která se uskutečnila minulý týden v San Franciscu.

Že je Pokémon Go stále velkým trhákem, vypovídá nejen mediální pozornost, které se hře nadále dostává, ale také oznámení studia Niantic Labs, podle kterého v minulých dnech překonala milník 650 milionů stažení.

Prvních 500 milionů stažení hra zaznamenala již v září loňského roku, tedy necelé tři měsíce po vydání. Od té doby její popularita mírně poklesla, protože ji zastínily jiné, novější tituly jako třeba Super Mario GO, nadále však patří ke špičce.

Hra se těší nebývalé popularitě především proto, že hráči musí aktivně hledat pokémony ukryté různě po městě. Stačí spustit aplikaci v chytrém telefonu a podle mapy pak vyrazit na lov. Samotný odchyt pak probíhá přes displej, na kterém uživatelé ve skutečném prostoru virtuální příšerky vidí.

V České republice je hra Pokémon GO oficiálně dostupná od července 2016.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře