Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeLittle Inferno: Spálíme to všechno na popel!

Little Inferno: Spálíme to všechno na popel!

Co byste řekli hře, jejímž jediným smyslem je všechno spálit? Všechny hračky, všechny knížky, spotřebiče, panáčky, auta, dopisy, diplomy, zvířátka, pavouky, jídlo, talíře, atomovou bombu ? prostě úplně všechno. Venku je totiž zima a taky nuda, což vyřeší právě zábavná kamna Little Inferno.

Hrát si s hračkami je pěkné ? ale lepší je je spálit! A pokud vám věci dojdou, nevadí: Stačí otevřít si katalog a objednat si další krámy na spálení. Jenom je důležité dát si pozor na to, abyste náhodou nespálili i svůj vlastní dům.

Tahle hra od tvůrců Feed Me Oil je svým konceptem opravdu hodně zvláštní a svým humorem je velmi, velmi vyšinutá. V podstatě jde o to, že si objednáváte věci, které pálíte ve svém krbu. Každá hoří jinak, některé docela srandovně ? a hlavně je tu 99 kombinací věcí, které lze spálit společně a představují tajná komba, která máte objevit. Tak kupříkladu námořní kombo se skládá z loďky a piráta, ovšem hodně komb je docela šílených a čistě podle jejich názvu v seznamu je jenom těžko objevíte.

Komba jsou potřeba, protože slouží k odemykání dalších katalogů s předměty. Z katalogu si objednáte věci a pošťák vám je přinese, stejně jako dopisy od vaší podivné sousedky a poděkování od korporace, od které si objednáváte zboží. Pak to přihodíte do krbu, prstem to připálíte a koukáte, jak to hoří. Některé věci shoří pomalu a klidně, jiné (jako panák obsahující rachejtle) pro změnu dost divoce. A některé jsou ultra zvláštní, jako když přihodíte pavoučí hnízdo a z něj vyběhnou hořící pavouci. Je to kapku temné, ale docela srandovní.

Pokaždé, když věc dohoří, tak z ní vypadnou peníze, za které kupujete nové věci. Z každé spálené věci vypadne více peněz, než za kolik jste ji pořídili ? zajímavé, kdyby to takhle fungovalo ve skutečnosti, to bychom se měli! A taky vypadávají poštovní známky, kterými urychlujete dodání zboží (tak tohle by se mi v reálu taky docela hodilo). A tak si posbíráte mince a jdete znovu nakupovat, protože si můžete držet jenom zcela minimální zásoby věcí na spálení. Nakoupíte ? spálíte ? sesbíráte peníze ? nakupujete, a tak dále a tak dále. Vypadá to skoro jako kritika či parodie moderní konzumní společnosti.

Přiznám se, že mi není úplně jasné, zda má být poselství hry spíš ekologické (protože to, co pálíte, je opravdu extrémně přírodě škodlivé), zda jde o nějakou politickou satiru (o čemž začnete uvažovat ve chvíli, když podpalujete jadernou bombu) a nebo o nějakou existenciální věc o konzumu a společenské izolaci. A nebo nejde vůbec o nic a je to jenom taková rozkošně pošahaná napůl umělecká podivnost.

Buď jak buď, není to klasická hra tak, jak ji známe, ale to snad od tvůrců Feed Me Oil nikdo ani nečeká. Můžete jenom tak pálit věci, můžete hledat komba a nebo se můžete vydat hledat tu zvláštní kombinaci věcí, která vás dovede až na konec (je to zvláštní, ale tahle hra má opravdu i konec!) Nemůžu říct, že bych Little Inferno považoval za hru nějak enormně zábavnou a nebo objevnou (jde v praxi hlavně o to hledání kombinací, takže to je svého druhu cáklý puzzle), nicméně je to hra hodně výrazná a má výrazné umělecké ambice, to nepochybně.

Čtyři a půl eura, které tvůrci za hru chtějí, je docela dost. Pokud ale zlevní, tak za vyzkoušení rozhodně stojí, vzhledem k notné dávce černého humoru při pálení všelijakých věcí určitě potěší i mladší hráče. Jenom si pak dávejte velký pozor na to, kam uklízíte sirky, aby se tuhle zábavu nepokusili vaši potomci otestovat ?na ostro?…

Hodnocení: 7/10

Verdikt:

Originální, opravdu zvláštně pojatá zážitková hra, která asi nebude sedět každému, ale za vyzkoušení stojí.

Co se mi líbilo:

  • Velice kreativně pojatý titul
  • Unikátní černý humor, který se jen tak nevidí
  • Aktivistický / filozofický / umělecký náboj

Co se mi nelíbilo:

  • Není to hra v tradičním slova smyslu
  • Na normálního hráče je to pravděpodobně až moc divné

Cena aplikace je 4,49 Euro.

Aplikace se dá stáhnout zde

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/LI/“/]

Web výrobce je zde

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře