Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyLily: Dron, který stačí vyhodit do vzduchu a on vás sám začne...

Lily: Dron, který stačí vyhodit do vzduchu a on vás sám začne sledovat a natáčet

Létající drony mají spoustu možností využití. Pomáhají vojákům a filmařům, dokáží rozvážet balíky a stále častěji se dostávají i mezi běžné lidi. A právě do této skupiny dronů patří i dron s názvem Lily. 

Lily je šikovný projekt Henryho Bradlowa. Stačí, abyste ho vyhodili do vzduchu, nebo stiskli tlačítko pro automatické odstartování a dron vás začne sledovat a přitom natáčet kvalitní videa.

V blízkosti člověka se dron udržuje za pomoci zařízení, které si majitel připne na zápěstí. O pořizování nejrůznějších záběrů se stará 12 Mpix kamera, která umí natočit Full HD video rychlostí 60 snímků za vteřinu, případně HD video rychlostí 120 snímků za vteřinu.

Aby toho nebylo málo, pokud si s sebou dron vezmete třeba na hory a při jízdě na snowboardu vyskočíte, kamera pozná, že se chystáte udělat trik a začne natáčet ve slow-motion módu. Vedle toho ji pak nedělá větší problémy ani pořizování 360 stupňových panoramat.

Lily se dokáže pohybovat rychlostí až 40 km/h. Na jedno nabití se ve vzduchu udrží až 20 minut. Dosah mezi komunikačním zařízením a dronem je 30 metrů. Cena dronu Lily byla stanovená na 999 dolarů, což je v přepočtu přibližně 24 tisíc korun.

Zdroj: The Verge

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře