Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyBudoucnost cestování je na dosah ruky: Samojezdící auta od Googlu budou už...

Budoucnost cestování je na dosah ruky: Samojezdící auta od Googlu budou už v létě jezdit v Kalifornii

Google oznámil, že samo-jezdící automobily se dostanou do ostrého provozu už v létě. První oblastí, v níž společnost tato auta vypustí mezi lidi, se stane slunná Kalifornie. 

I přestože automobily v Kalifornii bude ovládat umělá inteligence, v rámci bezpečnosti v nich budou přítomni autonomní lidé. Ti díky odstranitelnému volantu a pedálům dokáží okamžitě zasáhnout v případě chyby a předejít tak jakékoliv nehodě. Umělá inteligence tak bude jezdit pod dohledem podobně, jako noví řidiči v autoškole.

Samotná rychlost automobilů bude dočasně omezená na 40 km/h. Google chce totiž veřejným testem potvrdit bezpečnost automobilů, ale zároveň otestovat reakce lidí. Samojezdící automobily totiž vedle spousty fanoušků mají i velkou hromadu odpůrců. Někteří lidé se jich přitom rovnou bojí.

Za hlavní výhody samo-jezdících automobilů internetový gigant považuje výrazně menší šanci vzniku dopravní nehody, zvýšení časové efektivity vozů, nebo dostupnost přepravy i pro lidi, kteří nemohou nebo nechtějí sami řídit.

Nejnovější prototypy budou jezdit se stejným softwarem, jako již existující flotila samo-jezdících SUV Lexus RX450h. Tato flotila má na kontě téměř milion mil bez na cestách bez závažnějšího selhání.

Zdroj: Google

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře